نگاهی به معمّرین تاریخ ۱۳۸۹/۰۴/۲۰

بیان شده توسط استاد علی الله وردیخانی

کتاب: نبوت و امامت

نگاهی به معمّرین تاریخ

در ازمنة ماضیه نیز کسانی عمر طولانی کرده‌اند و بعضی از ایشان، هنوز هم در قید حیات باقی هستند. بنا به روایت تورات، حضرت ذی‌القرنین سه هزار سال عمر کرد.

حضرت آدم نهصد و سی سال عمر کرد.

حضرت لقمان سه هزا و پانصد سال عمر کرد.

حضرت الیاس که یکی از پیغمبران به شمار می‌رود، از آن روزی که خلق شده تا کنون زنده می‌باشد و کسی تا حال ادّعای وفات او را نکرده است.

حضرت خضر از آن روزی که خداوند توانا وی را آفریده تاکنون زنده است.

حضرت عیسی بن مریم که از روز ولادت آن بزرگوار تاکنون که سال ۱۴۱۸ هجری قمری است، هزار و نهصد و نود و هشت سال می‌گذرد زنده است و به موجب آیة شریفة قرآن «ما قَتَلَوُهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لکِنْ شُبِّهَ لَهُمْ» حضرت عیسی را نکشتند و به دار نیاویختند، و لکن امر عیسی بر یهود مشتبه است.

چه فرق است مابین این معمّرین و حضرت مهدی موعود(ع)؟ اگر عمر شریف این بزرگوار را که هزار و اندی سـال است یک امر غیرطبیعی بدانیم، باید روایت سه هزار سالتورات را نیز یک امر غیرعادی و یک موضوع خرافی بدانیم.

آیا می‌توان گفت کلیّه این مورّخین و نویسندگان که اندازة عمر معمّرین را ثبت و ضبط نموده‌اند، اعمال غرضی کرده باشند، یا منظورشان این بود که ما اندازة عمر معمّرین را می‌نگاریم تا عمر طولانی حضرت مهدی منتظر استبعادی نداشته باشد؟!

پس چه شده که این مردم ماجراجو و فتنه‌انگیز عمر سه هزار سال و سه هزار و پانصد سال را از مسائل روز و مورد بحث و انتقاد قرار نمی‌دهند، ولی عمر هزار سال این بزرگوار را یک امر غیرطبیعی و غیرعادی می‌دانند!

عمر طولانی در روی زمین که استبعادی ندارد بجای خود، بلکه خدای قادر می‌تواند بشر را در قعر دریاها هزاران سال حفظ کند، چنان‌که در قرآن مجید خداوند متعال راجع به حضرت یونس می‌فرماید: «فَلَوْ لا اَنَّهُ کانَ مِنَ الْمُسْبِحینَ لَلَبِثَ فی بَطْنِهِ اِلی یَوْمِ یُبْعَثُونَ» یعنی هرگاه حضرت یونس در شکم ماهی به تسبیح و تقدیس پروردگار خود نمی‌پرداخت، از زمان فعلی الی یوم القیامه در شکم ماهی بسر می‌برد!

مطالب مرتبط :

  1. طول عمر حضرت قائم (ع)

شما می توانید دیدگاهی بفرستید, یا از داخل سایت خود بازتاب کنید.

فرستادن دیدگاه

بستن popup دیدگاه

فرستادن دیدگاه